"Naturalna" woda prosto z kranu ..

/
7 komentarzy
Cześć dziewczyny dziś coś z innej beczki, a mianowicie napiszę Wam jak zrobić by mieć w domu wodę, którą można pić prosto z kranu, za niewielkie pieniądze i wyjątkową w smaku.

Na naszym rynku jest coraz więcej marek, które zajmują się dzbankami do filtrowania wody i wybór wśród nich wcale nie jest łatwy. Już od dłuższego czasu  zbierałam się na zakup dzbanka, nie miałam już ochoty patrzeć jak zagotowana w czajniku woda, przelana do dzbanka dla dzieci, tworzyła brzydki biały, twardy osad, a woda nie nadawała się już na picie prosto z kranu.
Jakież było moje zadowolenie jak obdarzono mnie do testów dzbankiem, dzięki spotkaniu Blogujących Babeczek, na którym niestety nie mogłam być ;(, tak wiec dzbanek zawdzięczam Dayli , która zadbałą żeby trafił on w mojej ręce. 

Od razu zrobiłam test na niczego nie świadomej mamie ... ale po kolei. 

                                                       Kilka słów od producenta:

Dzbanek Atri classic
- pojemność całkowita - 2,4l
- pojemność wody przefiltrowanej - 1,4l
- specjalnie zaprojektowana pokrywa ułatwia napełnianie dzbanka
- dziobek dzbanka ułatwiający nalewanie
- elektroniczny wskaźnik wymiany wkładu
- ergonomiczna rączka
- mieści się w drzwiach lodówki
- antypoślizgowa podkładka w podstawie dzbanka
Dzbanek przystosowany do mycia w zmywarce, oprócz pokrywy.
"Wkład filtrujący Dafi Classic dzięki złożonej technologii zmiękcza wodę oraz usuwa z niej zanieczyszczenia mechaniczne, metale ciężkie i chlor- czyli wszystko, co zaburza jej naturalny smak. Odpowiednio dobrany skład mieszanki filtrującej pozwala uzdatnić do 150 l wody ( w zależności od jej jakości ) oraz zapobiega rozwojowi bakterii we wnętrzu wkładu filtrującego przez 1 mc. Comiesięczna wymiana wkładu gwarantuje najwyższą jakość wody"

A teraz niech zweryfikuje to życie....

Opakowanie:

bardzo przyjemne dla oka, niebieskie pudełeczko, uśmiechnięte buzie i dzbanek - tak takie prawdziwe i szczere jak dla mnie może być. Z tyłu ładnie wszystko opisane w języku Polskim, wraz z numerem na infolinię i stronę producenta - fajnie.
Na opakowaniu jest informacja, że dzbanek ma manualny indykator, a w rzeczywistości okazało się, że ma elektroniczny "mi" - jak miło :)
W środku znajdowała się mała karteczka z instrukcją obsługi wskaźnika elektronicznego, niestety brak informacji o gwarancji i serwisach.


Dzbanek:

Estetycznie wygląda, ładnie prezentuje się na blacie w kuchni. Biały, przeźroczysty, bardzo miły w wyglądzie i praktyczny do postawienia, ponieważ jest podłużny i wysoki, co nie sprawia problemu z ustawieniem go.
Pokrywa górna przesuwana, dość ciężko co czasami może sprawiać trudność w otworzeniu go jednym palcem, a nawet udało mi się poderwać całą pokrywę do góry - podejrzewam, że to kwestia czasu i przyzwyczajenia się, jak również wyrobienia się klapki odchylającej.Skuteczność:

Zrobiłam test ... wlałam do dwóch kubeczków wodę z kranu i z dzbanka .... różnica wyczuwalna od razu !!!  Inny smak, delikatniejszy, smaczniejszy, woda nawet gołym okiem wygląda na czystszą.
Ja jestem zadowolona, koszt takiego wkładu to jakieś 15 zł i można je dokupić w większości sklepów AGD i RTV jak również na stronie Dafi.pl , pasują do niego również zamienne wkłady. Smak kawy i herbaty jest o niebo lepszy, a co najciekawsze mamuś ma już taki sam dzbanek znalazła na promocji w sklepie :) Podobne posty:

7 komentarzy:

Dziękuję za pozostawienie komentarza.