Mila professional - recenzja

/
1 komentarzy
Moje drogie przyszedł czas na recenzję produktów, które od dłuższego czasu stosuję na włosy i mogę coś o nich powiedzieć. 
Mila professional szampon z keratyną do włosów - wzmacniający.

Informacja od producenta:
Profesjonalny szampon wzmacniający do wszystkich rodzajów włosów  posiada nowoczesną formułę bogatą w składniki kondycjonujące i wzmacniające włosy. Zawarta w szamponie keratyna znana jest z właściwości odbudowujących i wzmacniających strukturę włosa. Ekstrakt perłowy i pantenol działają nawilżająco i sprawiają, że włosy stają się błyszczące i łatwe do ułożenia. 

Opakowanie:
Butelka pojemności 1000 ml, nie wygodna w dozowaniu, szampon jest odkręcany co jest strasznie nie wygodne i trzeba bardzo uważać by przypadkiem nie potrącić jej lub nie wypuścić z dłoni bo zawartość bez problemu nam się wyleje. Osobiście wolała bym otwieraną do góry co nie powodowało by utrudnień w szczególności jak ktoś lubi szybki prysznic, rano myję głowę i śpieszy się do pracy. 

Składniki:
Konsystencja:
W miarę gęsta i delikatnie perłowa, dobrze pieni się na włosach. 

Mila professional maska z keratyną do włosów - wzmacniająca. 

Informacja od producenta:
Profesjonalna maska wzmacniająca do wszystkich rodzajów włosów  posiada nowoczesną formułę bogatą w składniki kondycjonujące i wzmacniające włosy. Zawarta w szamponie keratyna znana jest z właściwości odbudowujących i wzmacniających strukturę włosa. Ekstrakt perłowy i pantenol działają nawilżająco i sprawiają, że włosy stają się błyszczące i łatwe do ułożenia. 

Opakowanie:
w przeciwieństwie do szamponu, maska ma pompkę, która znacznie ułatwia dozowanie. Pojemność to również 1000 ml. 

Składniki:
Konsystencja:
Biała, gęsta maź o przyjemnym zapachu, który utrzymuje się na włosach. 

Moja opinia:
włosy moje z natury bardzo trudne do ułożenia, przetłuszczające się, elektryzujące i na dodatek wszystkiego strasznie suche po umyciu wręcz nie dały się rozczesać. Tworzyły jedno wielkie spętane gniazdo, gdzie o myciu głowy na wieczór i pójściu spać bez rozczesania nie było mowy. Umycie rano i próby rozczesania kończyły się po długiej wojnie pełną szczotką i grzebieniem powyrywanych włosów. Były strasznie nie miłe w dotyku i straciły swój blask. 
Produkt ten zaproponowała mi moja fryzjerka, która stwierdziła, że moje włosy powinny stać się nawilżone i  łatwiejsze w rozczesywaniu. Wraz z szamponem do uzyskania lepszego efektu kupiłam jeszcze odżywkę tej samej serii. 
Muszę przyznać, że po pierwszych kilku umyciach moje włosy zaczęły się gładko rozczesywać, po zdjęciu ręcznika z głowy ładnie opadały, nie były potargane, poplątane, tylko mokre. Po wyschnięciu efekt gładkich, lśniących i odżywionych włosów zauważalny "gołym okiem" nie tylko przeze mnie ale również osoby postronne. 
Szamponu używam na przemian z innym szamponem leczniczym w tej chwili, ale maskę nakładam po każdym umyciu to jest co jakiś drugi dzień i po około 3 minutach spłukuję. Nie zauważyłam by moje włosy przetłuszczały się bardziej niż dotychczas, ale po jej nałożeniu muszę włosy wiązać w koka do góry i przy spłukiwaniu uważać by nie dotykały pleców, ponieważ mam bardzo wrażliwa skórę i co za tym idzie od razu wyskakują mi niechciane krostki i swędzą mnie plecy. 
Podsumowując: na pewno włosy nie przestały się elektryzować, ale z pewnością odżyły i wyglądają zdrowiej, Niestety moja skóra, która miała styczność z maseczką ciężko znosi swędzenie więc ten produkt nie jest dla mnie. Składniki w nim zawarte chodź sie na tym nie znam z pewnością nie są naturalne i zdrowe jak dla mnie. 
Rzecz biorąc muszę poszukać czegoś o podobnym działaniu mniej alergicznego dla skóry.Podobne posty:

1 komentarz:

Dziękuję za pozostawienie komentarza.